Lepiej zobaczyć i przeżyć coś raz niż słyszeć o tym tysiąc razy

Moją pasją jest natura.

Fascynują mnie miejsca ścierania się różnych środowisk różnych kultur, splecionych historii. Miejsce, które sobie obrałem za „centrum spraw życiowych” to Karsibór jedna z 44 wysp delty wstecznej Świny. Jest to obszar nakładania się wpływów lądu- morza, prądu rzecznego – fal morskich. Historycznie, gospodarzami byli Wenedowie, Wikingowie Duńczycy, Szwedzi, Niemcy, Polacy a najdłużej Książęta Pomorscy.

Taki przyrodniczo- historyczny tygiel stworzył niesamowite miejsce, którego walorami chciałbym się z Wami podzielić.

Ukończyłem geografię morza- jedyny taki kierunek studiów w Polsce. Po studiach rozpocząłem pracę na Uniwersytecie Szczecińskim. Prowadziłem tam zajęcia zarówno ze studentami Geografii jak i Turystyki i Rekreacji. Jako doktor Nauk o Ziemi rozpocząłem pracę w Stacji Morskiej Uniwersytetu Szczecińskiego w Międzyzdrojach, gdzie realizuje zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej. Zajęciom tym towarzyszą także wycieczki- te bliskie jak i te dalsze.

Obecnie jako licencjonowany przewodnik turystyczny po całym Pomorzu Zachodnim, realizuje wycieczki piesze, autokarowe, kajakowe czy rowerowe po regionie. Współpracuje także z czołowymi biurami podróży prowadząc wycieczki po Skandynawii szczególnie do Danii (Kopenhaga to moja ukochana stolica) a Majorka północy- wyspą Bornholm nie ma sobie równych . Realizuje także wyjazdy specjalistyczne, np. study tour, nocne obserwacje zwierząt obserwacje ornitologiczne „Bird Watching”.

Od Niedawna organizuje wycieczki samodzielnie, jestem organizatorem turystyki co poświadcza wpis w Centralnej Ewidencji Organizatorów turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Usług Turystycznych pod nr 2633 nr wpisu 5/20.

Posiadam gwarancję ubezpieczeniową Towarzystwa Ubezpieczeniowego Europa na sumę 50000 EUR.